Betlejemskie Światło Pokoju ponownie w Poznaniu

Niedziela 17 grudnia będzie dniem szczególnym – właśnie wtedy do Poznania zawita po raz kolejny Betlejemskie Światło Pokoju, symbol braterstwa, miłości i człowieczeństwa. Jego oficjalne przyjęcie rozpocznie się na płycie Starego Rynku o godzinie 17.

Idea przekazywania Światła rozpoczęła się w 1986 roku i od początku odbywa się w niezmienionej formule. Rok rocznie dziewczynka lub chłopiec reprezentujący organizację harcerską (skautową) odbierają płomień z Wiecznego Światła, które swym blaskiem otula Grotę Narodzenia Pańskiego w Betlejem, a następnie przekazują ją przez różnorodne kraje, organizacje i instytucje.
Gest ten ma za zadanie szerzenie wartości takich jak pojednanie, wiara, pokój, nadzieja i zrozumienie, o których często ludzie zapominają w pędzie życia oraz dynamicznie zmieniającej się sytuacji politycznej.

W dniu, w którym Światło wraz z grupą harcerzy dotrze do Poznania, organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji na Starym Rynku, dzięki czemu wszyscy odwiedzający Betlejem Poznańskie będą mogli spędzić go w rodzinnej, ciepłej atmosferze. Szczegóły dostępne są w zakładce PROGRAM na naszej stronie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *