6. miejsce Betlejem Poznańskiego w plebiscycie European Best Christmas Market!

 

Dzięki ponad 14 000 tys. głosów oddanych na tegoroczną edycję poznańskiego jarmarku bożonarodzeniowego, Poznaniowi udało wyprzedzić się takie miasta jak Praga, Drezno czy Bruksela i znaleźć się na wysokiej, szóstej pozycji.
Emocje związane z ogłoszeniem wyników trwały do ostatnich minut głosowania, bowiem walka pomiędzy Poznaniem a Erfurtem o otwierającą czołówkę zestawienia piątą lokatę była niezwykle zacięta. Ostatecznie naszemu miastu zabrakło 200 głosów. Nie zmienia to jednak faktu, iż możemy cieszyć się z ogromnego wyróżnienia i bycia w pierwszej dziesiątce europejskich najpiękniejszych świątecznych targów.

Przypomnijmy, że plebiscyt jest rokrocznie organizowany przez European Best Destinations –struktury zajmującej się się od 2009 roku promowaniem kultury i turystyki na tzw. starym kontynencie. Poznań jako pierwsze polskie miasto w historii został nominowany do organizowanych przez nią konkursów na Europejską Destynację Roku oraz Najlepszy Jarmark Bożonarodzeniowy 2019.

Dziękujemy za wszystkie licznie oddane głosy i zapraszamy na Poznańskie Betlejem, aby wspólnie cieszyć się niezwykłym, świątecznym klimatem. 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *