Tony lodu i artyści w roli głównej – Poznań Ice Festival 2018 tuż tuż!

XIII edycja lodowego festiwalu zapowiada się niezwykle emocjonująco. W tegorocznym wydarzeniu zorganizowanym 8 i 9 grudnia w ramach Betlejem Poznańskiego, w dwóch konkurencjach zmierzy się aż 24 uczestników z niemalże całego świata. Przedstawiciele m.in. Polski, Filipin czy Kanady przez kilkanaście godzin tworzyć będą wyjątkowe rzeźby, które będą cieszyć oczy wszystkich odwiedzających poznański Stary Rynek.

Sobota upłynie pod znakiem Speed Ice Carving – najbardziej widowiskowej konkurencji festiwalu. Zasady są proste: w określonym czasie każdy uczestnik musi wykonać kopię konkursowego wzoru. Ten, kto najwierniej w lodowej bryle odda szczegóły, wygrywa.

Niedziela to dzień, w którym odbędzie się Konkurs Główny. Uczestnicy w 12 dwuosobowych zespołach będą tworzyć kilkumetrowe rzeźby według własnego pomysłu i wizji.
Ponadto w programie zaplanowane są także warsztaty rzeźbienia w lodzie dla dzieci, występy artystyczne i pokaz laserowo-multimedialny.

Specjalnie na tegoroczne widowisko nie lada gratkę przygotowała także firma Stihl. Na płycie Rynku, po raz pierwszy, stanie wyjątkowe lodowe miasteczko o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych. Podziwiać je będzie można już od soboty 8 grudnia od godziny 11.

Szczegółowy harmonogram godzina po godzinie:

8.12 /sobota/

❄ 10:00 – 17:00: Zawody w Speed Ice Carving

❄ 17:00 – 17:30: Wręczenie nagród

 

9.12 /niedziela/

❄ 9:00 – 17:00: Konkurs Główny

❄ 10:00 – 15:00: Warsztaty z rzeźbienia w lodzie dla dzieci

❄ 12:00 – 16:30: Na scenie: koncert uczniów szkoły „Voice Compet”, występ Activus Fitness i Taniec Kingi Żelechowskiej, koncert szkoły musicalowej „Erato”.

❄ 18:00: Wręczenie nagród wraz z podświetleniem rzeźb

❄ 18:30 – 19:00: Pokaz laserowo-multimedialny

Zapraszamy do wzięcia udziału w Poznań Ice Festival’u i apelujemy o trzymanie kciuków za mróz, który pozwoli cieszyć się pięknymi rzeźbami znacznie dłużej! 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *