A oto następne pięć ekip!

Frederick Marquina – urodził się i wychował w małym miasteczku Paete, Laguna, stolicy rzeźbiarstwa na Filipinach. Zaczął rzeźbić w bardzo młodym wieku, głównie eksperymentując z drewnem. Pracował rzeźbiąc owoce, masło, czekoladę i lód.
Występował na arenie międzynarodowej w zespole Pride of Philippine Ice Carving. W 2003 pracował w pięciogwiazdkowym hotelu na Bermudach, gdzie jego umiejętności kulinarne i rzeźbienie w lodzie były prawdziwymi atutami. Był laureatem nagrody głównej w konkursie rzeźby lodowej Bermudy dla smakoszy w 2008 roku. Po powrocie do Kanady, zdobył pierwsze miejsce w konkursie Polar Fest w Lakefield oraz zdobył nagrodę główną w konkursie Ice Bloor-Yorkville.

Philippe Saraiva – profesor i szef kuchni. Wykładowca studiów hotelarskich od ponad 20 lat.
Zaczął rzeźbić 20 lat temu, uczył go Steve Brice i Aaron Costic. Wziął udział w ponad 17 festiwalach w prowincji Ontario, m.in.: Icefest w Bloor St Toronto, Winterloo w Waterloo i Lakefield Ice Festival. Jest zwycięzcą konkursu w Waterloo w 2015 roku.

Michał Mizuła – od około 10 lat rzeźbi w lodzie. Dwukrotny wicemistrz Świata. Dwukrotnie zajął pierwsze miejsce w konkursie międzynarodowym rzeźby lodowej w Ottawie. W Poznaniu zdobył  pierwsze i dwa razy drugie miejsce konkursie głównym. Udało mu się zdobyć także dwa razy pierwsze i raz drugie miejsce w Speed Ice Carving, także w edycji Poznańskiej konkursu.

Sanchez Sebastien – trzykrotny uczestnik Festiwalu rzeźb lodowych  Poznaniu, trzykrotny uczestnik konkursu Ottawa Winterlude. Zajmujął dwa drugie i raz trzecie miejsce.
Był także uczestnikiem dwóch konkursów we Francji, gdzie zdobył drugie i pierwsze miejsce.

Adam Bakoš – zajmuje się rzeźbiarstwem od 1990 roku. Pracuje z lodem, piaskiem i drewnem. Bierze udział w międzynarodowych konkursach i sympozjach. Autor, jak i architekt  Domu Lodowego w 2015, 2016, 2017 roku. Brał udział w TATRY ICE MASTER 2015, 2016, 2017.

Miroslav Trnovsky – otoczony od dziecka piękną przyrodą liptowską,wrażliwy na piękno zbudował głęboki związek z pracą z drewnem. Ta pasja doprowadziła go do Liceum Sztuk Plastycznych i Rzemiosła w Bratysławie, które ukończył w 1979 roku. Korzystając z wielu różnych technik – intarsji, inkrustacji, rzeźbienia w drewnie, toczenia czy obróbki powierzchniowej, pracował nad swoimi umiejętnościami cieśli i rzeźbiarza w swoim rodzinnym mieście. Najważniejszą reprezentacją jego sztuki są rzeźby i płaskorzeźby, w których w pełni wykorzystuje swoje bogate i rozległe doświadczenia ze starych technik produkcyjnych i ozdobnych.

Bruno Fleurit – jest malarzem i rzeźbiarzem. Jego praca w drewnie i kamieniu ma płynność i naturalny rytm graniczący z muzykalnością. Jego silny styl jest całkowicie oryginalny i łatwo rozpoznawalny. To rytmiczne podejście jest również realizowane w jego obrazach, które mają charakter przypominający sztukę aborygeńską. Chociaż jego praca jest czasem abstrakcyjna, a czasem figuratywna, zawsze spójna stylistycznie i ma własną ekscytującą energię.

Max Rutgers – gdy miał 10 lat, jego hobby były rzeźby i budowanie domów na drzewie. Teraz jest stolarzem konstrukcji i realizuje swoją rzeźbiarską pasję. Po wielu latach życia i podróży od Oceanu Indyjskiego po Karaiby, zamieszkał w Hiszpanii, gdzie założył swoją firmę i rozpoczął życie rodzinne. W 2013 roku uczestniczył w London Ice Festival i wygrał w kategorii pojedynczego bloku. W 2014 i 2015 roku wziął udział w Festiwalu Rzeźb Lodowych w Poznaniu.

Don Lowing – jest rzeźbiarzem i projektantem z Filadelfii w USA. Podróżował po świecie, tworząc rzeźby na wyjątkowe zlecenia oraz na międzynarodowe konkursy rzeźbienia w lodzie. Od 25 lat zajmuje się doskonaleniem sztuki rzeźby lodowej i z radością wraca na konkurs do Poznania. Zajmuje się również rzeźbieniem w drewnie, metalu, a jego prace to także dzieła cyfrowe w projektach filmowych, graficznych i multimedialnych. Lód jest podstawowym medium obejmującym wszystkie prace. Jego instalacje rzeźbiarskie były prezentowane w całych Stanach Zjednoczonych, na Alasce, w Kanadzie, Ameryce Południowej i Europie poprzez wspólne projekty, wydarzenia marketingowe, wyjątkowe zlecenia, międzynarodowe konkursy lodowe, a także hotel lodowy.
Zdobywał nagrody w Stanach Zjednoczonych, na Alasce i w Europie, biorąc udział w konkursach rzeźb lodowych.

Trond Granli – uczestnik wielu konkursów rzeźb lodowych, zdobywca drugiego miejsca w Snow Sculpture World Championship Moscow 1992. Laureat drugiego miejsca w zawodach grupowych w World Ice Art Championship Fairbanks Alaska 2005. Brał udział w wielu dużych projektach jak np. Icecrib w Graz 1997-2003.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *