Oto kolejne cztery drużyny!

Dalius Dregva – rzeźbiarz z Litwy z 8 letnim doświadczeniem w pracy z lodem. Pracował w prywatnych galeriach lodowych na całym świecie np. Norwegii, Danii, USA. Uczestnik festiwalu Ice on Whyte w Kanadzie. Zdobywca III miejsca w Festiwalu Rzeźb Lodowych w Poznaniu w 2016 roku w kategorii indywidualnej oraz grupowej. Był jednym z głównych organizatorów festiwalu rzeźb lodowych Fairy Tail 2017 na Litwie.

Vidas Simanavičius – to litewski rzeźbiarz, ukończył Wileńską Akademię Sztuk Pięknych uzyskując tytuł magistra rzeźby monumentalnej. Rzeźby lodowe to jedna z jego najsilniejszych dziedzin kariery zawodowej. W 2017 roku jego drużyna zajęła pierwsze miejsce na pierwszym międzynarodowym konkursie festiwalu lodowym na Litwie – Paska. Artysta korzysta z różnych materiałów: lód, drzewo, kamień.

Kee Gawah – pochodzący z Malezji, uczestnik różnych konkurencji rzeźbienia w lodzie w  Kanadzie, Londynie, Singapurze i Polsce. W Londynie zdobył pierwsze i trzecie miejsce w 2013 roku. Ma na swoim koncie srebrny medal na zawodach w Edmonton 2010. Jest zdobywcą nagrody publiczności w Calgary w 2010 roku. W zawodach w Poznaniu będzie uczestniczył po raz trzeci.

Julio Martinez – zaczął rzeźbić w 2004 roku. Po ukończeniu szkoły kulinarnej zaczął pracować w branży cateringowej. Po raz pierwszy wziął udział w zawodach rzeźbiarskich w 2008 na Alasce. Od 7 lat pracuje w Ice Alaska Park jako rzeźbiarz lodowy. W międzyczasie brał udział w zawodach w Rosji, Chinach, Polsce, Kanadzie i USA.

Sanita Rāviņa – artystka, rzeźbiarka oraz projektantka. W swych pracach używa różnych technik i materiałów. Brała udział w wielu międzynarodowych przedsięwzięciach związanych z rzeźbieniem w lodzie i piasku, uzyskując znaczną ilość nagród i wyróżnień.

Zīle Ozoliņa-Šneidere – artystka, rzeźbiarka i nauczycielka sztuki. W swych pracach wykorzystuje różne techniki i materiały. Brała udział w wielu międzynarodowych przedsięwzięciach związanych z rzeźbieniem w lodzie i piasku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *