Przedstawiamy pierwszych lodowych rzeźbiarzy!

Piotr Boroń – rzeźbiarz, absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Uczestnik licznych sympozjów rzeźbiarskich i ceramicznych w kraju i zagranicą. Projektant i wykonawca  dużych form przestrzennych, płaskorzeźb, statuetek i form medalierskich. W swoich realizacjach wykorzystuje metal, drewno, kamień, ceramikę i żywice. Obecnie zatrudniony w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie jako nauczyciel metaloplastyki, ceramiki i technik rzeźbiarskich. Jest laureatem licznych konkursów m.in. ogólnopolskiego konkursu rzeźbiarzy w drewnie – Zakopane 1998 r. (II miejsce), Leśne Przestrzenie – Gdańsk 2004 (I miejsce). Brał udział w wielu wystawach, m.in.: Młoda Rzeźba Gdańska – Galeria ZAR (Gdańsk 2004), Amberif – Galeria Sztuki 2005, Wiosna Młodych – Galeria Refektarz (Kartuzy 2005) oraz plenerach: rzeźbiarskim w Graannat (Francja), Goleniowie (Polska), Handesleben (Niemcy), malarskim w Jakubowie oraz odlewniczym w Gdańsku.  

Marek Szewczyk – artysta rzeźbiarz, uczestnik sympozjów międzynarodowych w Polsce i za granicą. Pracownik dydaktyczny Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Absolwent Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku Autor „H20” open-air – projektu, który był częścią sympozjum rzeźbiarzy w Galerii Rzeźb w Orońsku.

Angelito Baban – pochodzi z USA, jest pracownikiem hotelu JW Marriott w Waszyngtonie, gdzie pracuje jako „awangardowy” szef kuchni. W 2011 roku zdobył 1 miejsce podczas Festiwalu Rzeźby Lodowej w Poznaniu. W 2013 roku powtórzył ten sukces.
W 2014 roku zwyciężył World Ice Competiton na Alasce a w 2012 podczas zawodów w Vermont w USA.  Poza rzeźbieniem w lodzie zajmuje się także rzeźbieniem w owocach. W 2002 roku zajął pierwsze miejsce w zawodach rzeźbienia z czekolady, w tym samym roku uzyskał również dyplom rzeźbienia w lodzie. 

Jess Parish –  mieszka w Longmont, USA. Jest właścicielem Cool Hand Ice Carving. Jest profesjonalnym rzeźbiarzem z wieloletnim doświadczeniem. Rzeźbi głównie za pomocą lodu i śniegu, ale nie ogranicza się tylko do tych surowców. Swoje prace tworzy także z drewna, kamienia, gliny, kredy, farby, piasku, owoców i warzyw. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *