Rozświetlenie miejskiej choinki, czyli początek Betlejem Poznańskiego na Starym Rynku!

Już w sobotę 1 grudnia startuje Jarmark Bożonarodzeniowy na Starym Rynku. Dzień ten dedykowany jest w szczególności dzieciom – od południa bowiem na płycie Rynku przeprowadzane będą dla nich animacje, także w towarzystwie ich ulubionych, bajkowych bohaterów.

O godzinie 17 prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, rozświetli miejską choinkę i wydarzenie to oficjalnie rozpocznie tegoroczne świętowanie w tej części miasta.

Kiermasz będzie obfitował w różnorodne atrakcje. Swoją obecnością zaszczycą nas krajowi, jak
i zagraniczni kupcy – m.in. z Litwy, Niemiec, czy Ukrainy. W ich ofercie znajdziemy nie tylko regionalne przysmaki, ale także prezentowe inspiracje, czyli rękodzieło, kosmetyki.
Ponadto każdy z odwiedzających Jarmark będzie mógł skosztować tradycyjnych potraw, grzanego wina, zadzwonić „Dzwonkiem życzeń” oraz zajrzeć do Szopki Bożonarodzeniowej.
Dla najmłodszych przygotowano nie lada gratkę – barwną wenecką karuzelę, która z pewnością namaluje uśmiech na ich twarzach.
Wyjątkowymi wydarzeniami będą także: zaplanowane na 13 grudnia wspólne odśpiewanie najsłynniejszej na świecie kolędy, Cichej Nocy oraz przyjęcie Betlejemskiego Światła Pokoju 16 grudnia.

Spędźmy razem ten wyjątkowy, przedświąteczny czas bawiąc się na tegorocznym poznańskim Jarmarku!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *