Betlejem Poznańskie 2018 – czas start!

Przed nami wyjątkowa edycja Poznańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Atrakcje przygotowane przez organizatorów czekają na wszystkich mieszkańców i turystów aż w trzech lokalizacjach – na Placu Wolności, Starym Rynku, a także ulicy Paderewskiego. Inauguracja tegorocznego Betlejem Poznańskiego z udziałem prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka, odbędzie się na Placu Wolności w sobotę 17 listopada o godzinie 17:00.

Podobnie jak w poprzednich latach podczas trwania Jarmarku będzie można spotkać wystawców
z różnych części Polski, jak i innych zakątków świata. Zaplanowana przez nich oferta jest wyjątkowo bogata. Odwiedzający będą mogli spróbować specjałów kulinarnych, np. dań regionalnych, kuchni polskiej czy słodkości wywodzących się z USA, Wielkiej Brytanii, a także zaopatrzyć się w świąteczne prezenty, jak bio-kosmetyki, rękodzieło lub galanterię.

Specjalną atrakcją przygotowaną dla najmłodszych uczestników Jarmarku jest karuzela z 1946 roku, która zachowana w swym oryginalnym stanie, będzie cieszyć wszystkie odwiedzające Betlejem dzieci. Ponadto podobnie jak w ubiegłym roku, na Placu Wolności staną roller coaster oraz diabelski młyn,
z którego będzie można podziwiać magiczną panoramę Starego Miasta. Każdego dnia zaplanowane są także wyjątkowe wydarzenia kulturalne i artystyczne, m.in. Poznańska Parada Świąteczna – szczegółowy program dostępny na stronie betlejempoznanskie.pl w zakładce PROGRAM.

Edycja Betlejem Poznańskiego 2018 na Starym Rynku rozpocznie się 1 grudnia.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie betlejempoznanskie.pl, gdzie na bieżąco będziemy informować o wszystkich wydarzeniach i akcjach związanych z tegorocznym Jarmarkiem.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *