A oto ostatnich pięć ekip!

Frederick Marquina – urodził się i wychował w małym miasteczku Paete, Laguna, stolicy rzeźbiarstwa na Filipinach. Zaczął rzeźbić w bardzo młodym wieku, głównie eksperymentując z drewnem. Pracował rzeźbiąc owoce, masło, czekoladę i lód. Występował na arenie międzynarodowej w zespole Pride of Philippine Ice Carving. W 2003 pracował w pięciogwiazdkowym hotelu na Bermudach, gdzie jego umiejętności kulinarne i rzeźbienie lodu stanowiły prawdziwy atut. Był laureatem nagrody głównej w konkursie rzeźby lodowej Bermudy dla smakoszy w 2008 roku. Po powrocie do Kanady, zdobył pierwsze miejsce w konkursie Polar Fest w Lakefield oraz zdobył nagrodę główną w konkursie Ice Bloor-Yorkville.

Philippe Saraiva – profesor I szef kuchni. Wykładowca studiów hotelarskich od ponad 20 lat. Zaczął rzeźbić 20 lat temu, uczył go Steve Brice i Aaron Costic. Wziął udział w ponad 17 festiwalach w prowincji Ontario, były to m.in. Icefest w Bloor St Toronto, Winterloo w Waterloo i Lakefield Ice Festival. Zwycięzca konkursu w Waterloo w 2015 roku.

Michał Mizuła – od około 10 lat rzeźbi w lodzie. Dwukrotny wicemistrz Świata, dwukrotnie pierwsze miejsce na konkursie międzynarodowym rzeźby w lodzie w Ottawie, w Poznaniu zdobył raz pierwsze miejsce i dwa razy drugie w konkursie głównym oraz dwa razy pierwsze i raz drugie miejsce w speed ice carving.

Sanchez Sebastien – trzykrotny uczestnik Festiwalu rzeźb lodowych  Poznaniu, trzykrotny uczestnik konkursu Ottawa Winterlude zajmując dwa drugie i jedno trzecie miejsce, uczestnik dwóch konkursów we Francji zdobywając drugie i pierwsze miejsce.

Adam Bakoš – jest rzeźbiarzem od 1990 roku, pracuje z lodem, piaskiem i drewnem. Bierze udział w międzynarodowych konkursach i sympozjach. Autor i zarówno architekt  Domu Lodowego w 2015, 2016, 2017 roku. Brał udział w TATRY ICE MASTER 2015, 2016, 2017.

Miroslav Trnovsky – otoczony piękną przyrodą liptowską zbudował głęboki związek z pracą z drewnem. Ta pasja doprowadziła go do Liceum Sztuk Plastycznych i Rzemiosła w Bratysławie, które ukończył w 1979 roku. Korzystając z wielu różnych technik – intarsji, inkrustacji, rzeźbienia w drewnie, toczenia czy obróbki powierzchniowej, pracował nad swoimi umiejętnościami cieśli i rzeźbiarza. w swoim rodzinnym mieście. Najważniejszą reprezentacją jego sztuki są rzeźby i płaskorzeźby, w których może w pełni wykorzystać swoje bogate i rozległe doświadczenia ze starych technik produkcyjnych i ozdobnych.

Bruno Fleurit – jest malarzem i rzeźbiarzem. Jego praca w drewnie i kamieniu ma płynność i naturalny rytm graniczący z muzykalnością. Jego silny styl jest całkowicie oryginalny i jest łatwo rozpoznawalny. To rytmiczne podejście jest również realizowane w jego obrazach, które mają przepływ przypominający sztukę aborygeńską. Chociaż jego praca jest czasem abstrakcyjna, a czasem figuratywna, jest spójna stylistycznie i ma własną ekscytującą energię.

Max Rutgers – gdy miał 10 lat, jego hobby były rzeźby i budowanie domów na drzewie. Teraz jest stolarzem konstrukcji i nadal rzeźbił jako hobby. Po wielu latach życia i podróży od Oceanu Indyjskiego po Karaiby, w końcu mieszka w Hiszpanii, gdzie założył swoją firmę i  ma swoją rodzinę. W 2013 roku uczestniczył w London Ice Festival i wygrał w kategorii pojedynczego bloku. W 2014 i 2015 roku wziął udział w Festiwalu Rzeźb Lodowych w Poznaniu.

Don Lowing – jest rzeźbiarzem i projektantem z Filadelfii w USA. Podróżował po świecie, tworząc rzeźby na wyjątkowe zlecenia, międzynarodowe konkursy rzeźbienia w lodzie. Od 25 lat zajmuje się doskonaleniem sztuki rzeźby lodowej i oczekuje na powrót do Poznania. Zajmuje się również rzeźbieniem w drewnie, metalu jego prace to także dzieła cyfrowe w projektach filmowych, graficznych i multimedialnych, lód jest podstawowym medium obejmującym wszystkie prace. Jego instalacje rzeźbiarskie były prezentowane w całych Stanach Zjednoczonych, Alasce, Kanadzie, Ameryce Południowej i Europie poprzez wspólne projekty, wydarzenia marketingowe, wyjątkowe zlecenia, międzynarodowe konkursy lodowe, i hotel lodowy. Zdobywał nagrody w Stanach Zjednoczonych, na Alasce i w Europie, biorąc udział w konkursach rzeźb lodowych.

Trond Granli – uczestnik wielu konkursów rzeźb lodowych, zdobywca drugiego miejsca w Snow Sculpture World Championship Moscow 1992, zdobywca drugiego miejsca w zawodach grupowych w World Ice Art Championship Fairbanks Alaska 2005. Brał udział w wielu dużych lodowych projektach jak np. Icecrib w Graz 1997-2003.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *